بازار فروش قیر طبیعی معدن صادراتی

قیر طبیعی معدن یک طلای سیاه می‌باشد که پتانسیل ایجاد اشتغال در کشور را ایجاد می‌کند . هم چنین باعث سرمایه‌گذاری و ارز آوری در داخل کشور می‌شود. و از خروج ارز جلوگیری می‌کند. با احداث کارخانه‌هایی که وابسته به گیره صنعتی طبیعی، به توسعه و رونق اقتصاد کشور کمک فراوانی می‌شود. ایجاد اشتغال می‌کند و همچنین زمینه ی صادرات مشتقات به‌دست‌آمده از قیر معدن طبیعی را افزایش می‌دهد. قیمت قیر طبیعی در ایران بسیار پایین می باشد.

بازار فروش قیر طبیعی معدن صادراتی

آشنایی با مراحل تولید قیر طبیعی معدن

آشنایی با مراحل تولید قیر طبیعی معدن

قیرهای مورد استفاده در صنعت به دو صورت می‌باشد. قیر معدن طبیعی و قیره پالایشی که از مشتقات نفت سیاه می‌باشد. قیره معدن طبیعی به همان صورت که در مبدأ یافت می‌شود و به‌صورت سنگ معدن می‌باشد قابل‌ استفاده نیست. به همین خاطر در کارخانه‌های ابتدایی مراحلی روی آن انجام می‌دهند تا بتوانند آن را مورد استفاده قرار بدهند.

معمولاً آن را با حلال‌ها حل کرده و یا با قیرهای نفتی مخلوط می‌کنند. سپس برای ساخت عایق ساختمانی یا ایزوگام از آن استفاده می‌کنند. قیرهای طبیعی با قیره نفتی مخلوط می‌شوند محصولی به دست می‌آورند که استانداردهای لازم را برای کاربردهای مختلف داشته باشد. البته قبل‌ از این مرحله، سنگ معدن قیر طبیعی را خرد کرده بسته‌بندی می‌کنند و سپس به کارخانه مربوطه می فرستند.

قیر طبیعی معدن مرغوب چه مشخصاتی دارد

قیر طبیعی معدن مرغوب چه مشخصاتی دارد

قیر معدن طبیعی که به آن بیتومین هم گفته می‌شود. متشکل از هفتاد الی هشتاد درصد از کربن و مابقی آن از گوگرد، نیتروژن و همچنین ناخالصی‌هایی همچون آهک گچ و رس و سیلیکات وجود دارد.اما گاهی اتفاق می‌افتد که درصد خالص آن بسیار بالا می‌باشد و تنها پنج درصد آن از مواد ناخالصی می‌باشد.

و قیر طبیعی معدن یک ماده عمدتاً کربنی می‌باشد. هرچه قیر طبیعی معدن خالص تر باشد، مرغوب‌تر خواهد بود و در بازار خواهان بیشتری دارد.همچنین نقطه نرمی قیر هم مهم می باشد و بسته به محل استفاده مرغوبیت خود را نشان میدهد. در مناطق سردسیر قیر با نقطه نرمی کمتر و در مناطق گرم سیر قیر با نقطه نرمی بیشتر مرغوب می باشد.

مورد دیگر نفوذ پذیری قیر می باشد و آنهم بستگی به محل استفاده دارد که در کدام مناطق گرمسیر یا سردسیر استفاده بشود. ولی مهم ترین آن میزان حلال بودن آن با قیر پالایشی می باشد.هرچه قدرت اختلاط آن با قیر پالایشی بیشتر باشد ، قیر معدن طبیعی مرغوب تر می باشد.

  • موارد استفاده از قیر طبیعی معدن:

از قیر طبیعی معدن استفاده‌ های بسیاری می‌شود. و دامنه مصرف بزرگی دارد که در این مقاله نمی‌شود به همه آن‌ها اشاره کرد. مهم‌ترین آن‌ها در صنایعی قیرهای پالایشگاهی، آسفالت و ایزوگام می‌باشد. همچنین از قیره طبیعی معدن با انجام مراحل خاصی در پالایشگاه‌ها ، بنزین و گازوئیل نیز تولید می‌کنند.از قیر طبیعی معدن برای در صنایع چسب سازی و شیمیایی، صنایع رنگ‌سازی و لاستیک‌سازی، همچنین برای تهیه پودر چاپگر نیز استفاده فراوان می‌شود.

قابل‌ذکر است در صنایع فولاد هم به جای دوده و کربن سیاه از قیر صنعتی طبیعی استفاده می‌کنند.هم چنین برای عایق کاری لوله های صنعتی که حامل گاز و آب هستند کاربرد فراوانی دارد. از ناخالصی های قیر معدن طبیعی در حفاری ها هم استفاده می شود تا باعث روان شدن کار بشود.

قیمت بهترین قیر طبیعی معدن صادراتی

قیمت بهترین قیر طبیعی معدن صادراتی

متأسفانه کارخانه‌های تبدیلی فیر معدن طبیعی در ایران بسیار کم می‌باشد. به‌همین‌علت صادر کنندگان اقدام به صادرات خام این ماده می‌کنند. از این رو قیمت آن بسیار پایین می‌باشد. و به‌خاطر همین قیمت پایین رونق آن در بازار قیر طبیعی خارجی بیشتر می‌باشد و مشتری زیادی دارد.

صادرکنندگان به‌راحتی قیر طبیعی صادراتی را صادر می‌کنند. درحالی‌که با تاسیس کارخانه‌های تولیدی این ماده ارزشمند می‌توانند آن را تبدیل به مواردی بکنند که از کشورهای دیگر وارد کننده هستیم.امروزه تنها کاری که انجام می‌شود این است که سنگ معدن قیر طبیعی را در کارخانه‌های اولیه پودر می‌کنند، بسته‌بندی کرده و قسمتی از آن را به کارخانه‌های تولید ایزوگام و لاستیک‌سازی فرستاده؛ و ما بقی آنرا به‌صورت خام از کشور صادر می‌کند.

ولی در کشورهای خارجی با فرآوری قیر معدن طبیعی ایرانی در کارخانه‌های شان مشتقات قیر را تولید می‌کنند و همان ها را چند برابر قیمت دوباره به کشور خودمان باز می‌گردانند. بزرگ‌ترین معادن قیر طبیعی خاورمیانه در کشور ایران علی‌الخصوص در شهر ایلام وجود دارد.

ولی همان‌طور که گفته شد متأسفانه این طلای سیاه را بسیار ارزان از دست می‌دهیم. درست است که برای صادرکنندگان سود بالایی دارد ولی همان طور که گفته شد. فرآورده‌های این سنگ معدن سود بالاتری خواهند داشت. و همچنین به اشتغال‌زایی جوانان کمک بیشتری می‌کند.ازین رو قیمت بهترین قیر طبیعی معدن صادراتی نسبت به ارزش خود بسیار پایین می باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما